لوازم بازی پارکی

لوازم ورزشی پارکی

لوازم ورزشی پارکی از جمله وسایلی هستند که باعث افزایش فعالیت های ورزشی و تحرک افراد در فضای باز و محیط پارک ها می شوند. این سایل ورزشی قابلیت استفاده به صورت گروهی یا حتی انفرادی را دارند. لوازم ورزشی پارکی ممکن است که استاندارهای مشابه وسایل ورزشی که در سالن های تخصصی استفاده می شوند  را نداشته باشند ، اما جهت استفاده عموم مردم در هر دره سنی به کار گرفته می شوند. در ادامه شما را با چند مدل از این وسایل ورزشی و کاربردهای آن آشنا می کنیم.


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

واحد فروش یک  ۰۲۱۶۶۵۶۴۱۱۸

واحد فروش دو  ۰۲۱۶۶۹۲۷۹۸۶

موبایل  ۰۹۱۲۲۸۰۳۹۱۷


تاثیر استفاده از لوازم ورزشی پارکی

لوازم ورزشی پارکی این امکان را برای شهروندان فراهم ساخته است که با کمترین هزینه فعالیت ورزشی داشته باشند. اما آیا همه افراد می توانند بدون آگاهی از نحوه عملکرد این وسایل از آنها استفاده کنند؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که بهتر است قبل از استفاده از این وسایل و انجام حرکات ورزشی از دستور العمل استفاده از آن آگاه شوید. زیرا کسانی که به صورت حرفه‌ای ورزش انجام نمیدهند با انجام اشتباه حرکات ممکن است دچار آسیب جدی شوند. پس سعی کند روش های انجام حرکات را قبل از استفاده یادبگیرید تا دچار مشکل نشوید.

نحوه عملکرد و استفاده از وسایل ورزشی پارکی

در این بخش قصد داریم شما را با چند نمونه از انواع  لوازم ورزشی پارکی آشنا کنیم . علاوه برآن نحوه عملکرد دستگاه و شیوه استفاده از آن را برای شما بیان خواهیم کرد. شما می توانید جهت دریافت مشخصات دیگر دستگاه ها و تجهیرات تفریحی تولید شده در مجموعه ما و اطلاع از قیمت آن با شماره های درج شده در سایت ما تماس بگیرید.

۱٫ دستگاه پرس سینه

پرس سینه یکی از لوازم ورزشی پارکی می باشد که برای تمام سنین مناسب استفاده می باشد. نام دیگر این دستگاه لیفت سینه می باشد که برای بدنسازی نیز به کار گرفته می شود. جهت استفاد از این دستگاه روی صندلی آن بنشینید و دستگیره های دو طرف دستگاه را در دست بگیرید. با فشار دستگیره ها به سمت جلو پایه صندلی از زمین جدا می شود و وزن بدن به سمت جلو هدایت می شود. این دستگاه با درگیر کردن عضلات شانه ، پشت بازو ، عضلات بالا تنه و مچ دست باعث تقویت آنها می شود.

 

 

۲٫ دستگاه پاندول

جهت استفاده از این دستگاه پاندولی کف پای خود را روی کفی که برای آن طراحی شده است قرار دهید. در حالی که در حالت ایستاده قرار دارید میله های دو طرف دستگاه را برای حفظ تعادل در دست بگیرید. سعی کنید زانو ها را خم نکنید و به آرامی پایین تنه را به طرف راست و چپ تاب دهید. استفاده از این دستگاه نه تنها باعث تقویت عضلات کمر و پهلو می شود بله برای لاغر کردن پهلوها نیز مفید می باشد. همچنین انجام دراز مدت این حرکت باعث سلامت سیستم قلبی و عروقی می شود.

 

۳٫ دستگاه مسگری

یکی دیگر از لوازم ورزشی پارکی دستگاه مسگری می باشد که مناسب استفاده برای تمام رده های سنی می باشد. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که چند نفر به صورت همزمان امکان استفاده از آن را دارند. برای استفاده از این دستگاه ،دستگیره آن را در دست بگیرید سپس پاهای خود را روی صفحه متحرک آن قرار دهید. پس از آن با کمک عضلات مورب شکمی و عضلات کمری خود به آرامی آغاز به حرکت نیم دورانی به چپ و راست نمایید. این دستگاه باعث افزایش گردش خون در ماهیچه های ناحیه کمر می شود. علاوه بر آن برای تقویت ماهیچه های شکم و کمر نیز می توان از آن استفاده کرد.

 

۴٫ دستگاه چرخ و فلک دوتایی

دستگاه چرخ و فلک دوتایی دارای یک دایره فلزی می باشد که برای استفاده از این دستگاه باید خود را به آن آویزان کنید. این دایره فلزی متحرک می باشد و شما می توانید با آرامی به طرفین حرکت کنید. با کشش بازوها تقویت عضلات شانه و باوز می شود. همچنین باعث می شود که گردش خود در تمامی قسمت های بدن افزایش یابد.

 

 

۵٫ دستگاه کشش لت

یکی از لوازم ورزشی پارکی که شباهت زیادی به پرس سینه دارد کشش لت می باشد. تنها فرق این دستگاه با پرس سینه این می باشد که ، در کشش لت روی صندلی قرار می نشینید و دستگیره ها را در دست میگیرید با پایین کشیدن دستگیره ها وزن بدن به سمت بالا و پایین جا به جا می شود. به دلیل جا به جایی وزن بدن ممکن است انجام این حرکت کمی سخت به نظر برسد. انجام این حرکت باعث تقویت عضلات پشتی بزرگ ، بالای سینه ، بازوها و سرشانه می شود. توجه داشته باشید بهتر است افرادی که در ناحیه شانه آسیب دارند یا افراد سالمند از آن استفاده نکنند.

 

 

۶٫ دستگاه تخته شکم

برای انجام حرکات ورزشی توسط این دستگاه یک جایگاه برای پاها در نظر گرفته شده است. با قرار دادن پاها در جایگاه بروی تخته دستگاه دراز بکشید و سپس خیلی آرام حرکات دراز نشست انجام دهید. این دستگاه علاوه بر تقویت ماهیچه های شکم و پشت باعث زیبایی اندام می شود و در کاهش چربی های شکم و پهلو اثر گذار است. افراد در همه سینین می توانند از این دستگاه استفاده نمایند اما افراد مسن باید با دقت بیشتر این حرکت را انجام دهند.

 

 

۷٫ دستگاه توسن

از جمله لوازم ورزشی پارکی که در جهت تقویت عضلات پا ، پشت و زیر بغل استفاده می شود، دستگاه توسن می باشد. این دستگاه دارای یک صندلی ، دستگیره و رکاب می باشد . با نشستن روی صندلی و گرفتن دستگیره پس از حفظ تعادل با فشار آرودن روی رکاب ها می توانید فعالیت خود را با این ستگاه آغاز نمایید. توصیه می شود کسانی که دچار درد در ناحیه ستون فقرات یا دچار آرتروز هستند با حساسیت بالایی این ورزش را انجام دهند.

 

 

۸٫ دستگاه گام زن

گام زن دستگاهی است برای افزایش گردش خون و ضربان قلب ، کشش و تقویت عضلات پا و همچنین عضلات بازو مفید است. نام دیگر این دستگاه هوانورد است که عمل پیاده روی را شبیه سازی می کند. جهت استفاده از این دستگاه پاها را روی صفحه های طراحی شده قرار می دهید و با گرفتن دستگیره ها پاها را به سمت عقب و جلو حرکت دهید. استفاده از این دستگاه باعث می شود که بدن شما کالری بیشتر بسوزاند.

 

 

۹٫ دستگاه گام زن جلو و عقب

استفاده از این دستگاه شبیه به پیاده روی سریع است. با کمک دستگیره ها پاهای خود را روی پدال ها بگذارید پس از حفظ تعادل پاها را به سمت عقب و جلو حرکت دهید. این ورزش باعث تقویت سیستم قلبی و ریوی می شود و تاثیر مطلوبی در چربی سوزی دارد. در نظر داشته باشید استفاده از این دستگاه برای همه سنین امکان پذیر است. اما برای افرادی که دارای پوکی استخوان هستند چون امکان زمین خودرن وجود دارد مناسب استفاده نمی باشد.

 

 

۱۰٫ دستگاه ماساژور

شما می توانید پس انجام حرکات ورزشی در آخرین مرحله از دستگاه ماساژور برای رفع خستگی خود استفاده کنید. این دستگاه باعث می شود که سیستم گردش خون فعال شود و اکسیژن کافی در سطح بدن منتقل شود. برای استفاده از این دستگاه در مقابل هر یک از اجزای دستگاه بایستید پس از آن باید خیلی آرام بدن خود را در چهار جهت (بالا و پایین ، چپ و راست) حرکت دهید. شما می توانید از مزایا این دستگاه جهت رفع خستگی ، ماساژ و تقویت ماهیچه های کمری بهره مند شوید.

 

 


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

واحد فروش یک  ۰۲۱۶۶۵۶۴۱۱۸

واحد فروش دو  ۰۲۱۶۶۹۲۷۹۸۶

موبایل  ۰۹۱۲۲۸۰۳۹۱۷