همانطور که می دانیم در صنعت کفسازی، کفپوش ها دارای زیر شاخه های متعددی هستند و کاربردهای متفاوتی دارند، برای مثال در صنعت ساختمان از انواع سنگ، لاستیک، پی وی سی، کاشی، چوب و.. برای ایجاد کفپوش استفاده میشود؛ همچنین در صنایع مختلف از انواع دیگر مانند: پشم شیشه، نایلون، رزین اپوکسی، گرانیت اپوکسی و.. استفاده می کنند.

     در صنعت مبلمان شهری نیز کفپوش ها کاربردهای فراوان دارند؛ از جمله آنها کفپوش گرانولی است که معمولا روی زمین ها و محوطه های بازی کودکان و همراه با مجموعه بازی پلی اتیلن و دیگر لوازم بازی پارکی، گسترده میشود. درست است که گرانول جزء مواد پلیمری است اما مشخصا گرانول، اسم پلیمر خاصی نیست. لذا به نوعی از پلیمر دانه ای بدست آمده در پتروشیمی که ذوب شده و به اشکال مختلف درمی آید اطلاق می گردد. به عبارتی همه ی مواد پلیمری با توجه به کاربردشان و عواملی مثل اسکوزیته و.. می توانند به گرانول تبدیل شوند.

     با استفاده از گرانول های مختلف می توان کفپوش گرانولی دانه لاستیکی تولید کرد. یکی از بخش های بزرگ و مهم صنعت پلاستیک، بخش بازیافت ضایعات پلاستیکی است و به درستی می توان گفت تولید کفپوش گرانولی جزئی از فرآیند بازیافت این ضایعات است، چرا که مواد اولیه این کار لاستیک های فرسوده خودروهاست. البته از لاستیک خودرو پس از تبدیل شدن به پودر لاستیک و گرانول لاستیک می توان در ساخت انواع تقویت کننده های رنگی، در تولید آسفالت و همچنین به عنوان سوخت اصلی کوره های صنعتی نیز بهره برد.

     کفپوش های گرانولی در ضخامت های مختلف از جمله: 20، 25، 30، 35، 40، 45 و.. و در ابعاد 100 در 100 و 50 در 50 سانتیمتری، تولید و استفاده می شود. خوشبختانه در تهیه کفپوش گرانولی محدودیت رنگ وجود ندارد و نصب و قرار دادن آنها امر پیچیده ای نیست. معمولا برای نصب کفپوش گرانولی بر روی سطوح صاف میتوان از انواع چسب های صنعتی استفاده کرد. البته در شرایط خاص، نصب آنها با پیچ و مهره نیز صورت می پذیرد اما به دلیل کاهش عمر مفید و ایجاد ترک های احتمالی روی کفپوش، این طریقه نصب،  مگر در موارد استثنائی متداول نیست.

در هنگام نصب کفپوش ها توجه به فصلی که نصب انجام می گیرد، شرایط آب و هوایی منطقه و ضخامت کفپوش گرانولی، فواصل بین آنها تعیین و رعایت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه