همانطور که می دانیم تحرک و فعالیت بدنی جزء عوامل لازم و ضروری بدن انسان برای استمرار سلامتی است. سالم ماندن قلب، بزرگ شدن ریه ها، جلوگیری از پیری زودرس، جلوگیری از پوکی استخوان، کمک به هضم غذا، تنظیم خواب، فشار خون، قند، چربی و همچنین تقویت عضلات و اندام های بدن مثال هایی اندک از بینهایت فوائد شناخته شده و ناشناخته ورزش است.

     بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تامین تربیت بدنی رایگان برای کل افراد جامعه از وظایف دولت می باشد. در صورت تحقق این امر ما شاهد افزایش نشاط، شادابی وتندرستی در جامعه خواهیم بود. بسیاری از بیماریها کاهش و هزینه های درمانی و بیمه ای نیز کاهش می یابند. بدون شک با رواج و توسعه تربیت بدنی و ورزش همگانی در جامعه، شکوفایی اقتصادی واجتماعی و سلامتی و تندرستی عمومی ایجاد می شود. قطعا نقش یک کارگر سالم و تندرست در تولید اقتصادی از یک کارگر مریض و ضعیف که دایم در مرخصی و بیمارستان بوده، حیاتی تر است.

     حال تصور انجام حرکات ورزشی به صورت حرفه ای و همگانی و تداوم این پدیده پسندیده در سطح جامعه چه بسا مانع از بروز ناهنجاری های اجتماعی، پیشگیری از آسیب شوم اعتیاد، ارتقاء کیفی و کمی فرهنگ همزیستی و معاشرت های سالم و .. میتواند در زمره آرمان های قابل تحقق و دست یافتنی قلمداد شود.

     بیش از یک دهه از نصب و راه اندازی دستگاه های بدنسازی پارکی در ایران میگذرد و خوشبختانه روز به روز شاهد استقبال عمومی و ارتقاء سطح روحیه ورزشکاری در میان شهروندان هستیم. همین امر موجب تجهیز، به روز شدن و تکمیل فرآیندهای تولید و استفاده از این عنصر ضروری مبلمان شهری چه از نقطه نظر ایمنی و چه از لحاظ کیفی آن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه