پاسخ به این سوال بسیار مهم است. آیا از دید مصرف کننده نهایی لوازم بازی، که بدیهی است کودکان هستند، باید به آن جواب داد یا از زاویه دید دست اندرکاران خدمات شهری که تهیه کننده یا خریداران آن میباشند؟ و یا والدین این کودکان که در طراحی، تولید، خرید و استفاده بچه ها، نقش بسیار تاثیر گذاری دارند؟ البته که از هر سه منظر قابل پاسخ گویی، قابل بحث و ضروری است، لذا ابتدا از زاویه دید کودکان به آن توجه می کنیم.

     به صورت کاملا طبیعی کودکان در هنگام بازی در پارک اولویت و انتخاب های اولیه ی مشخصی دارند، به دلیل شور و نشاطی که سنین کودکی با خود دارد، کودک انسانی به سمت تنوع، رنگ شاد، بازی گروهی و تجربه ی هیجان بیشتر تمایل نشان می دهد. اگر فرض کنیم در یک پارک هم وسایل بازی فلزی مانند: سرسره، تاب، الاکلنگ و .. و هم مجموعه بازی پلی اتیلن وجود داشته باشد، به چند دلیل واضح اولویت با مجموعه بازی پلی اتیلن خواهد بود؛ اول به دلیل حالت خودرنگی این لوازم و انعکاس نور و رنگی که در مقایسه با لوازم فلزی بسیار مهیج تر است. دوم به دلیل تنوع بازی ها؛ به این صورت که کودک بلافاصله بعد از سر خوردن از سرسره ی ساده، بدون نیاز به طی مسیر طولانی می تواند از تاب که به مجموعه متصل است استفاده کند و بعد از آن از سرسره ی مارپیچ پایین بیاد، ضمنا برخورد و تعامل عاطفی بیشتر و نزدیک تری با هم سن و سالان خود خواهد داشت.

اما از زاویه دید دست اندرکاران مبلمان شهری استفاده از مجموعه بازی پلی اتیلن در یک بازه زمانی چهارساله کم هزینه تر، دارای بازخورد بیشتر و با دردسرهای کمتری از قبیل: تعمیر، تعویض و خرابی همراه است. جدا از اینکه به دلیل شکل و فرم منحصر به فرد مجموعه بازی پلی اتیلن به زیباسازی محیط شهر هم کمک شایانی میشود.

از نگاه والدین کودکان؛

همانطور که اشاره شد به عنوان عنصر تاثیر گذار در این مقوله، ترجیح و اولویت بازی فرزندانشان بدون شک مجموعه بازی پلی اتیلن است؛ زیرا برعکس لوازم بازی فلزی به دلیل عدم استفاده از فلز در بدنه، احتمال وجود زوایای فلزی که منجر به خراشیدگی پوست خواهد شد به صفر میرسد، والدین از طراحی، تولید و نصب دارای استاندارد آسوده خاطرند و به دلیل اطمینان از عدم سقوط آنها از مجموعه به خاطر تعبیه نرده ها و پنل ها و نیز کفپوش گرانولی روی زمین، نگرانی ندارند و همچنین از بازی گروهی فرزندشان با دیگر کودکان همواره استقبال می کنند. ضمن اینکه نیاز به مراقبت و توجه لحظه به لحظه به کودک را کمتر احساس کرده و می توانند در اوقات بازی آنها، به استراحت بیشتر پرداخته و از فاصله دورتری به مراقبت و محافظت بپردازند.