توجه به امنیت و رفاه شهروندان از جمله مسائل ضروری در مطالعات مربوط به صنعت مبلمان شهری است. استفاده از گاردریل در برخی از مکان های شهری از چنین بررسی هایی نشات می گیرد که با هدف کاهش حوادث رانندگی و بسیاری از پیشامدهای ناگوار دیگر تولید و نصب می شوند. اغلب شریان های درجه یک و دو با موانع و پرتگاه هایی همراه اند و جلوگیری از سقوط و سایل نقلیه موتوری در آن ضروری است. گاردریل به همین منظور در مکان های مورد نظر نصب میشود. همچنین در آزاد راه ها و راه های اصلی جهت جداسازی خیابان به صورت یک طرفه از گاردریل استفاده می گردد. کاربرد این گاردریل ها برای افزایش ایمنی و جلوگیری از حوادثی از قبیل واژگون شدن وسیله نقلیه از پرتگاه، تجاوز آن به حریم راه برگشتی کناری و برخورد وسایل نقلیه با موانع کنار خیابان هاست.

 

طراحی گاردریل

فرم و شکل:

      استانداردهای اثر ضربه در طراحی گاردریل ها موثر است، در این آیین نامه ها یک خودرو مبنا در نظر گرفته شده و اثر برخورد آن بررسی میگردد. به همین علت از لحاظ فرم معمولا ثابت می باشد.

جنس و اتصالات:

     گاردریل معمولا از ورق آهن ساده یا دارای پوشش گالوانیزه گرم در مناطق مرطوب ساخته میشود اما ممکن است از مواد پلاستیکی ضخیم نیز برای این کار استفاده گردد.

رنگ گاردریل:

      از نظر رنگ، گاردریل ها به حالت بی رنگ یا با پوشش گالوانیزه یا رنگ نقره ای می باشند. اما چسباندن شبرنگ های قرمز و نارنجی جهت بازتاب نور در هنگام شب بسیار معمول است.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه