با تکامل و بزرگ شدن شهرها و به دنبال آن گسترش شهرنشینی، بی تحرکی، عدم تناسب اندام، پدیدار شدن انواع بیماری های قلبی- عروقی و روان- تنی که زائیده ی زندگی ماشینی است لزوم توجه به نرمش، ورزش و جنب و جوش پر رنگ تر گردیده است. به دلیل پیامدهای بد و بیشمار بی تحرکی از قبیل: تحمیل هزینه های مرتبط با بهداشت و درمان به دولت، اعتیاد و گرایش به مصرف مواد مخدر و محرک، بالا رفتن میانگین مرگ و میر و کاهش جمعیت و.. به جرات می توان گفت، گسترش فرهنگ ورزش های همگانی و عمومی از دغدغه های اصلی متخصصان و کارشناسان حوزه سلامت می باشد.

     شهر سالم، شهروندانی سالم دارد و برای داشتن جسم وفکر سالم، انجام فعالیت های ورزشی در اندازه متعارف با توجه به سن افراد، جنسیت آنها و شرایط جسمی ایشان حیاتی، الزامی و غیر قابل چشم پوشی است.

     استفاده از دستگاه های بدنسازی پارکی یکی از بهترین راه ها در تشویق افزایش تحرک و فعالیت های ورزشی شهروندان است؛ که خوشبختانه با اقبال و استقبال زیادی هم روبه رو شده است. میز پینگ پنگ و فوتبال دستی در کنار دیگر لوازم کمک ورزشی نیز به تکمیل یک محیط و فضای سالم شهری خواهد افزود و جنب و جوش و شور و نشاط بیشتری را به ارمغان خواهد آورد.

البته بهتر است قبل استفاده دستگاه های ورزشی پارکی به چند نکته توجه نمود:

  • پیش از شروع استفاده باید طریقه استفاده صحیح از دستگاه را که معمولا بر روی آنها توسط پلاک یا برچسب قرار دارد مطالعه کرد.
  • قبل از شروع هر فعالیت ورزشی، حرکات نرمشی یا پیاده روی تند لازم است
  • استفاده از دستگاه های کششی در آغاز فعالیت، بهتر خواهد بود
  • استفاده از دستگاه های قدرتی میبایست متعادل و طبق زمان بندی مطلوب باشد
  • بعد از استفاده از هر دستگاه قدرتی بسته به شرایط فیزیکی، وقفه ای کوتاه و استراحتی چند دقیقه ای توصیه میشود.